POHYB LÁSKOU K TĚLU

CVIČENÍ PŘIROZENOSTÍ TĚLA A MYSLI (CPT-M)

 

Pohyb, který nebolí, ale obnovuje.

Velmi jednoduché pohyby, které zvládne každý.

  • Najdeme spolu cvičení, které vám bude vyhovovat a přizpůsobíme ho vašemu věku, váze a zdravotním potřebám či omezením. 🙂
  • Cvičení přináší velmi rychlou úlevu od napětí svalů i psychiky.
  • Velmi rychle obnovuje svalový tonus a životní energii.
  • Díky obnovené životní energii má vaše tělo urychlené životní seberegulační procesy, proto rychle regeneruje a pamatuje si nové vzorce a postoje těla.

Věnuji se pohybu celý život.

Od malička bylo moje tělo vystavováno silovým zatěžím a pro mě se stávaly normální. Milovala jsem pohyb i zátěž, i když jsem někdy jako dítě nadávala. Čím jsem byla starší, tím byla zátěž pro mě přirozenější. I přes trénované tělo jsem v těle často cítila bolesti, o kterých jsem věděla, že nejsou fyzickou bolestí po zátěži. Na fyzickou bolest jsem byla zvyklá a byla jiná, než to, co jsem cítila. Ta divná bolest byla zátěž psychická, kterou spouštěla moje neovladatelná mysl. Uměla jsem pracovat se svým tělem, ale ne se svou myslí.

 

Když mi bylo 18 let, byly mé bolesti těla velmi nepříjemné.

Hledala jsem možnosti, jak s tělem pracovat a ulevovat bolesti. Učila jsem se různé masáže a techniky pro očištění těla a uvolnění napětí. Největším přínosem, a pro mě v té době převratným pohledem na fungování těla, byl celostní přístup k tělu skrze kraniosakrální biodynamiku. Tato technika mě fascinovala. Umožnila mi poznat tělo z úplně jiného pohledu anatomického i energetického.

Jak fyzický systém reaguje na životní energii a jak se projevuje, prochází-li jím životní energie v jeho zdravé podobě. Naučila jsem se vnímat a cítit tělo na úrovni tkání, kostí, svalů, orgánů i tekutin. Vnímám tělo v jeho fyziologických procesech.


Je to něco, co se stalo mojí přirozenou součástí, jako když dýchám.

Fyziologii, biochemii a anatomii jsem mnohokrát prošla i na svých vysokoškolských a poskraduálních studiích, takže mi tyto souvislosti nebyly cizí. Naopak, vše do sebe krásně zapadávalo jako velká, krásná mozajka.

 

Fyzické zátěže a bolesti se mnohonásobně snížili.

Během studia celostního jsem pracovala i na psychické zátěži a můj život začínal mít smysl a směr.

Brzy jsem se této profesi začala plně věnovat a odešla jsem ze základního výzkumu a vysokoškolské praxe.

 

Od malička jsem se věnovala přirozenému pohybu, ne drilu.

Vždy jsem při pohybu vnímala své limity, omezení, sílu i vytrvalost. Každým novým výkonem se moje kondice zlepšovala a já zvládala v 17 stíhat fyzicky to, co dospělí.

 • Bylo to pro mne tak přirozené, že jsem nikdy nevnímala, co dokážu, jako něco extra. Pohybu jsem se dále věnovala díky své profesi a touze najít úlevu od bolesti a podpořit tělo do absolutního zdraví a vitality.
 • Mým přirozeným pohybem od malička mi byl celoroční pohyb na poli, okopávání vinohradů a rodinná farma s 80 prasaty a 5 býky. Byl to obrovský trénink na výdrž a zátěž, srovnatelný s dnešními workouty. Zdá se vám to úsměvné? To věřím, ale byl to životní trénink.
 • Následovalo období na vysoké škole a postgraduálu, kdy jsem přirozený pohyb vyměnila za aerobik, powerjogu, posilovnu, sm-systém cvičení a sportovní jogu.
  Všechny druhy pohybu mne něco naučily a já díky nim zjistila, jaký typ zátěže a cvičení mi vyhovuje. Jak a kdy potřebuji tělo uvolnit a zrelaxovat a přivést ho do stavu sebeobnovujících procesů. Naučila jsem se své tělo velmi rychle regenerovat díky vnímání a cítění jeho potřeb během tréninku i po něm.

Dovednosti cítění a vnímání jsem dále zdokonalovala.

V roce 2010 jsme začaly spolupracovat s Jaruškou Matuškovou, předávaly jsme si vzájemně vlastní poznatky, zkušenosti a dovednosti. Poznávaly jsme a nově pojmenovávaly absolutně nové souvislosti těla a mysli v souvislosti s životní energií.

Díky naší odvaze, dovednostem a silné dávce houževnatosti jsme dokázaly vypracovat vlastní metodu pro práci s tělem a myslí, kterou předáváme dál. Metoda se jmenuje metoda JIH®.

 

Této práci jsme se věnovaly intenzivně od roku 2012 až dodnes.

V roce 2015 získala metoda JIH®  svou ochrannou známku a od roku 2016 jsme začaly předávat metodu JIH® na profesionální úrovni. Dnes touto metodou pomáhá přes 30 vyškolených a zkušených koučů.

Moje láska k přirozenému pohybu se nikam nevytratila.

Naopak díky metodě JIH® jsem vytořila vlastní přístup k obnově vitality a zdraví, který jsem nazvala “Cvičení přirozeností těla a mysli (CPT-M).