Cvičení přirozeností těla a mysli CPT-M

Jak to vše vzniklo a vznikalo?

Od roku 2010 pomáhám lidem jako terapeut v oblasti zdraví. V této době jsem začínala jako terapeut kraniosakrální biodynamiky. Kraniosakrální biodynamika je velmi jemná a skvělá technika pro práci s tělem fyzickým. Při své terapeutické praxi jsem začala mít stále větší potřebu mít pro své klienty, vedle jemné terapeutické techniky, ještě další možnost úlevy od jejich bolestí a to nejen zad. Hledala jsem nějakou formu cvičení, jež fyzicky podpoří obnovu, stabilitu, pevnost a pružnost organismu jako celku.

Mé hledání se vyplatilo

Našla jsem skvělou techniku cvičení, tzv. SM-systém pana MUDr. Smíška. Cvičení se věnuje spirální stabilizaci páteře. Cvičení mne natolik zaujalo, že jsem si udělala ihned kurz na lektora.

Protože jsem měla z kraniosakrální biodynamiky velmi citlivé vnímání pochodů a projevů zdraví v těle na všech úrovních – svaly, kosti, nervy, tekutiny atd. – vnímala jsem, jak cvičení tehdy SM-systému jde velmi do hloubky a pracuje se všemi úrovněmi těla najednou. Takže hurááá, byla jsem šťastná, že jsem našla, co jsem hledala.

 

Cvičení a metoda J.I.H ®

LOGO_JIHnové_R

Ano vystudovala jsem kraniosakrální biodynamiku a cvičení SM-systému a měla za sebou už dost velké zkušenosti z praxe obou technik. Přesto jsem měla pocit, že to, co dělám, není komplexní. Buď pomáhám lidem jemnou technikou kraniosakrální biodynamiky, nebo s nimi fyzicky cvičím, ale úleva od bolestí nebyla na 100%. Stále mi něco uvnitř mne říkalo, že takhle to prostě vypadat nemá.

V té době jsem poznala postupně mé dvě dnešní kolegyně a kamarádky Jarku Matuškovou a Irenku Brejchovou. Naše společná práce, objevování a otevřenost novým pohledům a možnostem dala vzniknout naší společné jedinečné metodě J.I.H®. Metoda JIH® (Jasné Informace Hned emočním naciťováním) je velmi jednoduchá metoda pro obnovení jakékoliv oblasti života (práce, vztahy, zdraví, peníze, atd.). Je to metoda, jež svou jedinečností vytváří zcela nový životní styl života každého jedince. Vědomé tvoření vlastní reality.

Metodu J.I.H® jsem běžně využívala při osobních terapiích či skupinových setkáních. Metodou J.I.H® jsem obohatila také své znalosti z kraniosakrální biodynamiky a výsledky byly neuvěřitelné. To, co jsem dříve zvládla s člověkem zpracovat během měsíců, s metodou J.I.H® bylo zpracováno během jednoho setkání. Dnes už nedělám kraniosakrálni biodynamiku v její původní podobě. Využila jsem schopnosti vnímání a cítění těla fyzického, jež je jedním ze základů a hlavních pilířů metody J.I.H®, jež je dnes hlavní metodou při mé pomoci druhým.

Dalším pro mne logickým krokem či myšlenkou bylo…“Když funguje metoda J.I.H® při osobních terapiích, proč by neměla fungovat i při cvičení?“ A světe div se, funguje to :o)

 

Vzniklo Cvičení přirozeností těla a mysli (CPT-M)

Podobně jako kraniosakrální biodynamiku jsem dříve obohatila o metodu JIH, stejně tomu bylo i se cvičením SM-systému. Protože se charakter cvičení SM-systému změnil natolik, že už mi bylo hloupé jej nazývat SM-systémem, vznikl nejdříve název cvičení – Cvičení přirozeností těla CPT. Z poznávání souvislostí v energiích, jak vznikala metoda JIH, vím, že převážná většina toho, co se v našem těle děje je reakcí těla na impulzy naší mysli. Vztah mezi myslí a tělem určuje sílu našeho zdraví. Na základě těchto uvědomění a dalších impulzů nakonec vznikl dnešní název cvičení přirozeností těla a mysli (CPT-M).

6 Pilířů cvičení CPT-M:
1. Individuální terapeutické cvičení
2. Pravidelné cvičení
3. Jednodenní cvičení
4. Letní cvičení
5. Lektorská úroveň
6. Výukové intenzivní turnusové cvičení – 4měsíční kurz

 

Cvičení CPT-M je nový přístup ke cvičení.

CPT-M je nová metoda pro práci s tělem fyzickým pro jeho obnovení, rozpohybování a návrat k jeho vrozeným seberegulačním procesům sebeobnovy. Jde o nový přístup ke zdraví jako celku.

Cvičení je velmi jednoduché, jemné a přesto dosahuje velmi dobrých výsledku v úlevě od bolesti a napětí nejen v těle fyzickém, ale i v nervové soustavě. Tato hluboká úleva je možná díky terapeutické části cvičení, kterou zabezpečuje metoda J.I.H®.

13091636_1173920305974076_628790383_o     13054772_1173920385974068_1412427352_o    Lektoři_3

Během jednoho cvičení se tělo uvolní natolik, že odchází velmi stará napětí, omezení a tělo získává zpět svou vrozenou pružnost, rovnováhu a stabilitu. Nervová soustava se během jednoho cvičení uvolní od nashromážděného stresu natolik, že získává zpět svou přirozenou seberegulaci, schopnost reagovat velmi rychle a s lehkostí na stres.

Pokud máte tělo jakýmkoliv způsobem či důvodem zablokované či nepohyblivé, nebo už jen slovo pohyb vám nedělá dobře, k pohybu nemáte vztah, či vnímáte dokonce odpor, pak i u vás dokážeme velmi jednoduše, rychle a nenuceně tyto staré postoje odbourat. Výsledkem je velmi rychlý nárůst pocitu štěstí, pohody a radosti z toho, že cítíte své tělo v pohybu. To vše bez tvrdých tréninků, dření v posilovně, v hodinách aerobiku nebo jógy. Cvičení je velmi přirozené, jako chůze sama, proto je vhodné a přívětivé pro každého z vás bez ohledu na věk, stav zdraví nebo hmotnost.

 

Pro možnost setkání a naučení se metodu J.I.H® a cvičení CPT-M jsme připravily pobytový kurz metody J.I.H®, více zde. Toto setkání je jedinečné také tím, že se zde máte možnost setkat se všemi třemi zakladatelkami metody JIH najednou, které vám osobně předají veškeré dovednosti této metody pro váš osobní rozvoj, úlevu a obnovení života.

Chystám také on-line kurz cvičení CPT-M.

Těšíme se na Vás na společných aktivitách, budeme rádi, když nám napíšete a nezapomeňte se přihlásit na kurz metody J.I.H® :o)

Láskou Hanka Mokrá