Intuitivní kreslení I – Objevení vlastního talentu a své osobité kresby

13. 3. 2016 proběhl v Centru obnovy životní harmonie, s.r.o. druhý kurz Intuitivního kreslení 1.

Tentokrát jsme byly v malé komorní sestavě, tři úžasné ženy a já, Hanka Mokrá, jako lektorka.

Všechny tři  ženy na začátku říkaly, že nekreslí, neumí kreslit a hroutily se mi pod představou toho, co asi tak na kurzu budeme dělat.

Od začátku až do konce to byl krásný naplněný čas. Začaly jsme povídáním o kreslení, jak na to, o zkušenostech a současně jsem vše pročišťovala metodou JIH. Odstraňovala jsem jejich strachy, očekávání nebo staré zkušenosti z kreslení atd..

Začínáme kreslit

Musím říci, že všechny tři ženy během společného tvoření udělaly, pod mým vedením, neuvěřitelný posun a nový postoj k tvoření :o))

Jak to vše probíhalo?

  • Na úvod jsem je nechala nakreslit současný stav, jak se cítí. Aby vykreslily to, co brání v uvolnění tvořivé energie.

Kreslily jsme tužkou. To co vznikalo, nebylo příliš publikovatelné, ale bylo důležité to vykreslit a pod mým terapeutickým vedením i vyčistit.

  • V dalším kroku, všechny kreslily to, co rády kreslí, co milují, na co rády koukají atd.

Každá žena byla jedinečná, každá se otevírala svým talentům různě rychle, proto jsem se věnovala každé individuálně.

Nemám na to, jak rozpohybovat člověka ke tvoření (kreslení), žádný univerzální návod. Návodem je mi mé vlastní cítění a vnímání a to jak cítím daného člověka v daný okamžik v souvislosti s kreslením. Prostě je cítím jako celek, jako skupinu a případně jako úžasné individuality. Podle toho, jak je v daný okamžik potřebné se zaměřujeme na uvolnění či srovnání energií, buď u celé skupiny, nebo u každého jednotlivého člověka.

  • Našli jsme to co je pro ně přirozené v jejich vyjádření.

Mája, úžasná žena, účetní. Neumím kreslit, byla její slova, byla jako kolovrátek. Její mysl byla velmi přesvědčivá: „Já si myslím, že tím, že jsem účetní tak tu intuici nemám nebo jí asi špatně projevuji.“ Byla o tom tak přesvědčená :o)) Opět jsme zrušili omezení, která jí bránily v tom, aby pustila svou vlastní energii naplno a přestala se stále bát, jestli to zvládne nebo ne.

První obrázek vykreslila vše omezující a na druhém bylo již vidět, co miluje…“KYTIČKY“.

Na začátku kreslení, před vyčištěním metodou JIH.

Maja_1malé   Maja_2malé

Nechala jsem jí kreslit tedy kytičky a to, co vzniklo, až bere dech. Tak osobitá, výrazná kresba. Tak neuvěřitelná osobnost v kresbě. Má své jedinečné vyjádření, bez kopírování kohokoliv. Je to prostě ona :o)) Posuďte sami.

Po vyčištění metodou JIH.

Maja_3a_malé  Maja_3b_malé

Já to prostě miluji.

Miluji tu neuvěřitelnou schopnost lidí rozvíjet své talenty.

Miluji, když mohu tento proces urychlit a provázet je svými zkušenostmi z kreslení a především z terapeutické praxe. Bez zrušení omezení, které se otevřením se jejich talentu vynoří, by jejich cesta ke kreslení byla zdlouhavá a opět by to s velkou pravděpodobností vzdali.

Lidé po kurzu, kteří u kreslení zůstanou, se jejich talent rozvíjí velmi rychle a jejich obrazy doslova ožívají a září. O tom víc zase příště :o))

Co vy, jak se vám daří kreslit či tvořit, jde vám to? Napište mi do komentářů, budu ráda za vaše úspěchy i neúspěchy (zkušenosti) z tvoření. Nebo mi napište na můj mail: mokra@centrum-obnovy.cz :o)

Pokud chcete i vy rozvíjet svůj talent v kreslení, nebo jej najít, protože vás kreslení láká a chcete kreslit? Pak se na vás těším při některém ze svých dalších kurzů „Intuitivní kreslení I“.

Pro pokročilejší kreslíře otevírám nyní naprosto nově, návazný kurz „Intuitivní kreslení II“

Na tomto kurzu se zaměříme na rozvíjení vašich talentů – budeme se věnovat kresbě lidské postavy, kompozici obrazu, a hře stínů a světel :o))

 

Těším se na společné tvoření.

Hanka Mokrá