fbpx

V tom těle, aby se čert vyznal!!!

Pomáhám lidem v oblasti zdraví, seberozvoje a osobních terapií více jak šest let.

S energiemi jsem se naučila pracovat nejdříve skrze vnímání a cítění těla fyzického. Pak jsme ve spolupráci s mými kolegyněmi Jarkou MatuškovouIrenkou Brejchovou tuto práci s energiemi povýšily na novou, jedinečnou, velmi efektivní metodu, pod názvem METODA JIH ®.

Metodou JIH ® dnes pomáháme lidem a je tak pomáháno ve všech oblastech života. Metoda JIH ® nezná místo, situaci, oblast, která by nešla napravit, uzdravit, či dát do lehkosti žití. Vše v lehkosti a jednoduchosti.

Dnes se na mne obracelo přes telefon mnoho lidí.  Měla jsem pocit tíhy, že přebudovávám celý vesmír. Všichni, kdo se na mne obraceli, byli v tak těžké energii, že i já jsem se na konci dne ocitla v podobných pocitech. Cítila jsem těžké nohy, utažené břicho, a pokoušely se o mne těžké myšlenky, jako jsou pochybnosti o sobě samotné. Když jsem nepochybovala, pak jsem byla až neskutečně naštvaná, na to, co se to děje, že cítím takovou tíhu. Byla jsem naštvaná, že mě to tak bolí, tíží, nedá se v tom žít!!!

 

Uvědomila jsem si, že to, co cítím, není moje.

Ano, i když tak bytostně cítím, že mám těžké nohy, břicho nafouklé a současně, jako bych v něm měla kamení. Dost pádný fyzický důkaz toho, že je to, co fyzicky cítím, přece moje součást….??

Při práci s energií jsme však přišly díky naší jedinečné Metodě JIH ® na to, že i když fyzicky vnímáme nepohodlí, nemusí být příčina tohoto nepohodlí v nás. Naše tělo, i když vykazuje tíhu, nemoc, nebo jiné nepohodlí, může jen těmito fyzickými projevy upozorňovat na to, že na něco reaguje.

 

Na co naše tělo reaguje?

Na různé vlivy vnitřní i vnější.

  • Na mysl, duši, rozum, na postoje ostatních, strachy, přesvědčení ostatních, stará dogmata, omezení okolí, společnosti, blízkých lidí či na omezení naše vlastní nebo původní rodiny.
  • Stejně může tělo reagovat na vnitřní postoje vlastní mysli, rozumu, strachy a emoce duše nebo emoce strachů rozumu.

Výsledek je stejný, tělo se cítí sevřené, bolavé, někdy nafouklé nebo těžké, někdy může být i na zvracení, projevy jsou různé a velmi individuální.

Já zjistila, že reaguji na energii lidí, kteří mi volali, na jejich potřebu odevzdat mi jejich zodpovědnost za jejich životy. Nechtějí žít tu tíhu života. Nedivím se, není to moc příjemné. Znám ty stavy ze svých vlastních prožitků, a vnímám a cítím i stavy tíhy lidí, se kterými jsem dnes hovořila, a opravdu to není k příjemnému žití.

 

 I nepohodlný stav je velmi důležitý!!

Přichází, abychom si něco uvědomili, něco změnili, udělali své uvědomění.

Když je nám příjemně na těle, na duši a myšlenky máme lehké, příjemné, nenapadne nás myslet na to, že je nám divně, a co se v našem životě děje a proč se to děje.

Prostě jen žijeme a užíváme si života a děláme, co se nám líbí.

Někdy takto těžký stav je i o tom, že se po vás nechce, abyste zjišťovali, co a jak děláte blbě, nebo jestli máte něco dělat.

 

Někdy ta tíha, kterou cítíte, prostě není Vaše!

Můžete potkat někoho i cizího, který řeší těžké věci, je v sobě naštvaný na vše, na celý svět a vy jen vnímáte jeho stav.

I já jsem dnes vnímala různé stavy tíhy života, různých lidí. Vnímala jsem jejich pocity nespravedlivosti, proč to, co v životě žijí, se děje zrovna jim, vnímala jsem také pocity lítosti, že se jim nikdo nevěnuje a přitom, oni tak potřebují, chtějí i očekávají, aby se jim někdo věnoval!!! Většinou, když se na člověka nacítím, pojmenuji, co se v něm děje, dochází k úlevě. Člověk najednou vnímá, co se v něm odehrává a dokáže s tím pracovat.

Dnes to bylo jiné, když jsem vnímala lidi, kteří se na mne obraceli. Vnímala jsem, že jsou tak naštvaní na život, že přes to své přesvědčení tíhy ani nechtějí, abych je načetla a pomohla jim. Potřebovali spíše důkaz o tom, že je život těžký a že jim nikdo ani pomoci nemůže a nechce.

 

Jak se v těch všech pocitech vyznat?

Člověk sám se v takových pocitech vyznává velmi pomalu a špatně. Jeho navyklé postoje se ho snaží stáhnout do starých navyklých pohledů na danou situaci.

Když pracuji s klientem, nacítím si jeho energii a pomocí Metody JIH ® vrátím člověka zase do jeho přirozenosti života. Jakmile skončím konzultaci či terapii s člověkem, okamžitě dochází k rozdělení energií mých a klienta. Klient má své energie a já zase své. Takže já po odchodu klienta necítím nepohodlí, cítím sebe a nemám potřebu se k danému člověku a situaci vracet.

Proč mi ale teď nebylo dobře a proč se mi vrací myšlenky na klienty!!!

Opravdu jsem večer už byla naštvaná, z toho, že stále se vrací energie od klientů a já vnímám jejich tíhu. Pracovala jsem s tím jako obvykle, sundávala, ustávala si své, ale energie se vracely. Byla jsem už opravdu zdravě naštvaná, protože jsem vnímala, že je to klientů, ale současně nemohu ze sebe tuto energii sundat. Protože jsem to už déle nechtěla podstupovat, konzultovala jsem svůj stav se svými kolegyněmi.

Cítila jsem tíhu celého těla. Takovou tíhu, že mám snad nohy z olova a břicho stažené v žaludku a současně nafouklá střeva. Do toho pocity šíleného naštvání a chuť řvát, jak mě vše se… To vše bez důvodu. Neměla jsem během dne důvod byt naštvaná. Naopak.

Prožila jsem krásný den. Přesto, na konci dne toto naštvání s chutí každému do obličeje řvát, jak mě vše štve … což mě fakt zastavilo, že není něco v pořádku. Když ze mě mé kolegyně Martina Šoltová a Jarka Matušková sundaly cizí energie, ulevilo se. Zmizela tíha i naštvání a chuť křičet!!!

 

Jsem vděčná za Metodu JIH®

Díky takovým zkušenostem jako dnes si vždy uvědomím, jak úžasný nástroj máme díky metodě JIH v ruce. Jsem také vděčná, že na své cestě nejsem sama, ale že mám vedle sebe další úžasné kolegyně, které mi pomáhají neztratit se v iluzích.

Máte také někdy pocit, že z ničeho nic jste naštvaní, podráždění, smutní nebo skleslý?

Ano? Pak vězte, že jste se nezbláznili, nevymýšlíte si, jen umíte vnímat energie a pocity ostatních lidí.

 

Jak s tím pracovat?

Jak rozpoznat, co jsou vaše pocity a co již ne?

To vše umožňuje naše nová Metoda JIH® – emoční naciťování, kterou využíváme jak při osobních terapiích (osobních nebo přes telefon), při seminářích, nebo na různých akcích.

Kde se sami můžete tuto jednoduchou metodu JIH® naučit i vy sami?

Víkendový kurz metody JIH® v Myškově Mlýně 18.-19.června 2016.